Kontakt dla inwestorów

Czekamy na Państwa zapytania związane z inwestycją w akcje ViDiS. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: inwestorzy@vidis.pl

kategoria: Media o nas
2010-02-09

Vidis: Umowa z giełdowym AB

Przygotowująca się do debiutu na NewConnect spółka podpisała umowę z AB, na mocy której giełdowy dystrybutor będzie sprzedawał produkty sprowadzane przez Vidisa

Wrocławski Vidis zajmuje się dystrybucją urządzeń audiowizualnych. Jest jednym z liderów rynku. Sprzedaje m.in. projektory i wyświetlacze: Sanyo, Vivitek, AVTek, Qomo, Lumens, Plus, SentrySafe, Vision, JustLamps i Anoto. Z producentami podpisuje umowy na wyłączność.

Vidis nie obsługuje klientów detalicznych. Trafia do nich przed dealerów. Współpracuje również z największymi dystrybutorami sprzętu IT w Polsce. Do tej pory kooperował z ABC Datą i Komputronikiem. Teraz do listy dołączyło również AB. Urządzenia sprowadzane przez Vidisa pojawią się w ofercie AB w połowie lutego i będą sprzedawane na rynku polskim, czeskim i słowackim. - Cieszymy się z podpisania umowy z Vidisem, która uzupełni nasze portfolio produktów o wiele nowych marek – mówi Zbigniew Mądry, dyrektor handlowy i członek zarządu AB.

Kandydat do debiutu chce przeprowadzić ofertę prywatną w II kwartale. Przedstawiciele technologicznej spółki nie zdradzają jeszcze szczegółów planowanej oferty. Wiadomo jedynie, że nowe papiery będą stanowiły ok. 20 proc. podwyższonego kapitału a wartość sprzedawanych akcji sięgnie kilku milionów złotych. W przygotowaniach do wejścia na alternatywny rynek Vidisa wspierał będzie Wrocławski Dom Maklerski. Broker, oraz powiązane z nim podmioty (m.in. z grupy Totmes), kontrolują 20 proc. kapitału firmy. Reszta należy do dwóch osób fizycznych – założycieli, którzy wciąż kierują Vidisem.

W 2009 r. spółka miała nieco ponad 20 mln zł obrotów i ok. 1 mln zł zysku netto. W 2008 r. było to odpowiednio: 18,7 mln zł i 0,65 mln zł.


Zobacz także:
CRN, Inwestycje, Money, Trend.biz[ źródło artykułu: parkiet.com, 09-02-2010 ]

« powrót