Kontakt dla inwestorów

Czekamy na Państwa zapytania związane z inwestycją w akcje ViDiS. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: inwestorzy@vidis.pl

kategoria: Media o nas
2010-02-08

Vidis - Solidne fundamenty

Wrocławski Vidis, zajmujący się dystrybucją urządzeń audiowizualnych, chce jeszcze w tym półroczu zadebiutować na NewConnect.

Zarząd nie zdradza szczegółów planowanej oferty prywatnej. Jej wartość sięgnie kilku milionów złotych, a rozwodnienie kapitału wyniesie ok. 20 proc. Obecnie 80 proc. akcji należy do dwóch osób fizycznych kierujących Vidisem. Resztę ma WDM (będzie oferującym) i powiązane z nim podmioty.

Zarząd Vidisa liczy, że spółka zwróci na siebie uwagę inwestorów, bo ma silną pozycję na szybko rosnącym rynku i z roku na rok wypracowuje lepsze wyniki finansowe. W 2009 r. przychody Vidisa wyniosły ok. 20,5 mln zł, a zysk netto przekroczył 1 mln zł. Rok wcześniej było to odpowiednio: 18,7 mln zł i 0,65 mln zł.

W ofercie Vidisa są projektory multimedialne, tablice projekcyjne i akcesoria towarzyszące. Część z tych „gadżetów” firma sprzedaje pod własną marką. Znaczną część przychodów (ok. 25 proc.) zapewnia rynek edukacyjny. Ten udział ma rosnąć w kolejnych latach.Vidis wyda pieniądze na rozwój sieci sprzedaży. Część zasili kapitały obrotowe. Plan na bieżący rok zakłada dalszy wzrost przychodów i zysków.[ źródło artykułu: parkiet.com, 21-01-2010 ]

« powrót