Kontakt dla inwestorów

Czekamy na Państwa zapytania związane z inwestycją w akcje ViDiS. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: inwestorzy@vidis.pl

kategoria: Media o nas
2010-09-23

Vidis, dystrybutor urządzeń audiowizualnych, planuje zadebiutować na rynku NewConnect w pierwszej połowie października.

W sierpniu spółka przeprowadziła emisję akcji, z której pozyskała 1,2 mln zł.

Pozyskane z emisji środki spółka przeznaczy na kapitał obrotowy, co ma jej umożliwić realizację większego wolumenu zamówień i wzrost sprzedaży.

- Oprócz finansowania zamówień, pozwalających na realizację większej sprzedaży, część pozyskanego kapitału przeznaczona zostanie na wdrożenie nowego systemu IT. W planach mamy także cele marketingowe, mające służyć budowie większej rozpoznawalności naszych marek na rynku oraz rozpoznawalności marki Vidis wśród dealerów tak, aby potencjalny klient poszukując produktów audiowizualnych trafiał od razu do nas - powiedział Tomasz Kliczkowski, wiceprezes Vidis.

Vidis jest wyspecjalizowanym dystrybutorem urządzeń audiowizualnych. W ofercie spółki znajdują się systemy interaktywne, projektory i ekrany, a także wyświetlacze Digital Signage i akcesoria prezentacyjne.

W 2009 r. spółka wypracowała 19,8 mln zł przychodów przy 1,51 mln zł zysku netto. Na koniec 2010 r. planuje osiągnąć 22,5 mln zł przychodów i 1,2 mln zł zysku netto.[ źródło artykułu: Forbes.pl, 23-09-2010 ]

« powrót