Kontakt dla inwestorów

Czekamy na Państwa zapytania związane z inwestycją w akcje ViDiS. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: inwestorzy@vidis.pl

kategoria: Media o nas
2010-08-25

Vidis: 1,2 mln zł z oferty prywatnej

Wrocławski dystrybutor urządzeń audiowizualnych pozyskał 1,2 mln zł ze sprzedaży akcji w ofercie prywatnej. Debiut na alternatywnym rynku planowany jest na wrzesień.

Vidis, NewConnect, debiut, oferta prywatna, akcje, Wrocławski Dom Maklerski, prognoza

Vidis zebrał 1,2 mln zł ze sprzedaży nowych akcji w ofercie prywatnej. Minimalna wartość zapisu wynosiła 150 tys. zł. Spółka, zajmująca się dystrybucją urządzeń audiowizualnych nie ujawniła, jak dużą część podwyższonego kapitału stanowią nowe papiery. Pieniądze zostaną wydane na powiększenie kapitału obrotowego.

Pozwoli nam to na dalszy stabilny wzrost przychodów, a po zakończeniu najbardziej kapitałochłonnych działań inwestycyjnych spodziewamy się także istotnych wzrostów na poziomie zysku netto - mówi Tomasz Kliczkowski, wiceprezes firmy. Debiut Vidisu na NewConnect planowany jest na wrzesień. W plasowaniu akcji spółkę wspierał Wrocławski Dom Maklerski.

W 2009 r. Vidis miał 19,8 mln zł przychodów i 1,51 mln zł zysku netto. Plan na bieżący rok zakłada wzrost sprzedaży do 23 mln zł. Zarobek spadnie jednak do 1,2 mln zł. Do poziomu półtora miliona złotych wróci w 2011 r. Obroty w przyszłym roku mają już sięgnąć 25,5 mln zł.[ źródło artykułu: parkiet.com, 25-08-2010 ]

« powrót