Kontakt dla inwestorów

Czekamy na Państwa zapytania związane z inwestycją w akcje ViDiS. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: inwestorzy@vidis.pl

kategoria: Media o nas
2010-08-21

Małkowski-Martech, Vidis i Bio-Med zadebiutują w połowie września

Na rynku alternatywnym mają się pojawić też fundusz private equity Bio-Med Investors oraz firma Vidis, dystrybutor urządzeń audiowizualnych, głównie projektorów.

Do debiutu na NewConnect przygotowuje się firma Małkowski-Martech, zajmująca się produkcją, montażem i serwisowaniem bram przeciwpożarowych.

- Trwa prywatna oferta - mówi Tadeusz Gudaszewski, dyrektor ds. sprzedaży Wrocławskiego Domu Maklerskiego, współpracującego ze spółką. – Oferta cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. Sprzedaż akcji rozpoczęła się w czwartek, a w piątek już prawie zakończyła – dodaje. Z emisji do 400 tys. walorów Małkowski-Martech chce pozyskać około 1 mln zł. – Pieniądze mają pozwolić spółce m.in. na ekspansję na rynki wschodnie – mówi Gudaszewki.

W 2009 r. firma miała 20,6 mln zł sprzedaży i 1,2 mln zł zysku netto. Prognoza na ten rok zakłada 20 mln zł przychodów oraz 2,5 mln zł zysku netto. Jej debiut na NewConnect planowany jest na 17 września. Tego dnia obok Małkowski-Martech na rynku alternatywnym mają się pojawić też fundusz private equity Bio-Med Investors oraz firma Vidis, dystrybutor urządzeń audiowizualnych, głównie projektorów. Pozyskane przez Vidis środki (około 1,5 mln zł) mają zasilić kapitał obrotowy.

W 2009 r. spółka miała 19,8 mln zł przychodów i 1,51 mln zł zysku netto. Plan na ten rok zakłada wzrost sprzedaży do 23 mln zł. Zysk spadnie jednak o około jedną piątą, do 1,2 mln zł. Zarząd tłumaczy to kosztami debiutu i inwestycjami w dział sprzedaży, ale efekty mają być widoczne już w przyszłorocznych wynikach.

Bio-Med Investors zebrał pod koniec czerwca w ofertach prywatnych 20,6 mln zł. Chce rozbudować portfel inwestycyjny. Fundusz ma udziały w 15 spółkach.[ źródło artykułu: parkiet.com, 21-08-2010 ]

« powrót