Kontakt dla inwestorów

Czekamy na Państwa zapytania związane z inwestycją w akcje ViDiS. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: inwestorzy@vidis.pl

kategoria: Media o nas
2010-02-23

Nowe debiuty i nowe emisje na NewConnect

Rok 2010 przyniósł nam już kilka ciekawych debiutów, jednakże biorąc pod uwagę całe pierwsze półrocze wszystko wskazuje na to, że jeszcze wiele przed nami. Oprócz IPO planowane są również nowe emisje spółek już notowanych, warto więc zapoznać się z profilami potencjalnych emitentów.

Zakończony rok 2009 okazał się owocny biorąc pod uwagę debiuty na rynku NewConnect. 26 nowych spółek to dobry wynik, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę wszelkie zawirowania na rynkach finansowych w tym czasie. Poddając jednak analizie 2010 rok sytuacja zapowiada się zdecydowanie lepiej. Do 19 lutego na NewConnect zadebiutowało bowiem 7 nowych spółek, co stanowi ponad 25% zeszłorocznych debiutów. Spółek w kolejce do debiutu ustawia się jednak dużo więcej, szczególnie jeśli uwzględnimy fakt, iż część emitentów zmuszona była przekładać emisję ze względu na trudną sytuację na rynku kapitałowym oraz duże ryzyko niepowodzenia oferty.

Spółki coraz chętniej zaczynają więc spoglądać w stronę rynku kapitałowego, a kilkanaście spółek wysyła wyraźne sygnały mówiące o planowanych emisjach. Wśród planowanych jeszcze w pierwszym półroczu debiutów wskazać możemy:

ViDiS jest wyspecjalizowanym dystrybutorem urządzeń audiowizualnych. Spółka oferuje systemy interaktywne, projektory i ekrany, a także wyświetlacze Digital Signage i akcesoria prezentacyjne światowych marek. ViDiS ma zamiar zadebiutować w II kwartale, a pozyskane środki chce przeznaczyć na rozwój działalności. Branża, w której działa spółka cały czas ma duży potencjał wzrostowy, ponieważ zapotrzebowanie na urządzenia audiowizualne wciąż rośnie, a zbliżające się EURO 2012 może znacząco wznieść ViDiS na wyżyny. O dotychczasowej pozycji na rynku może świadczyć nagroda „Gazele Biznesu”, którą spółka otrzymała w 2009 roku.


Zobacz także:
PB, Onet

 [ źródło artykułu: IPO.pl, 23.02.2010 ]

« powrót