Kontakt dla inwestorów

Czekamy na Państwa zapytania związane z inwestycją w akcje ViDiS. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: inwestorzy@vidis.pl

kategoria: Media o nas
2010-02-15

ViDiS wejdzie na NewConnect, debiut w II kwartale

Wrocław, 15 lutego 2010 r. – ViDiS – wyspecjalizowany dystrybutor urządzeń audiowizualnych zadebiutuje na NewConnect w drugim kwartale br. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności. Funkcję oferującego podczas emisji prywatnej pełnił będzie Wrocławski Dom Maklerski S.A., a autoryzowanym doradcą została CEE Capital Sp. z o.o.

- „Branża w której działamy ma duży potencjał wzrostowy ale bardzo ważny jest moment w którym opłaca się go zagospodarować. Obecnie widzimy coraz większe zainteresowanie takimi produktami jak projektory czy ekrany, zarówno ze strony prywatnych firm jak i szkół czy uniwersytetów, poza tym zbliżają się mistrzostwa Europy. Wydaje nam się, że jest to idealny czas na zwiększenie skali naszej działalności.” - mówi Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes ViDiS.

Aktualnie trwają pracę związane z przekształceniem formy prawnej prowadzonej działalności. Niebawem zostaną podane szczegóły dotyczące struktury emisji.

- „Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone m.in. na kapitał obrotowy, co pozwoli na istotne zwiększenie zakupów i realizowanie większego wolumenu sprzedaży. Planujemy także zwiększyć zatrudnienie, rozbudować Call Center i dział serwisu oraz wdrożyć system IT.” – dodaje Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes ViDiS.

Spółka działa już szósty rok i aktualnie generuje przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 20 mln zł oraz ponad 1 mln zł zysku netto.

- „Prowadzimy biznes który jest bardo atrakcyjny pod względem osiąganych marż. Mamy kilkuset aktywnych partnerów własnych, a za pośrednictwem rozległych sieci dystrybucji docieramy do kilku tysięcy kolejnych podmiotów. Współpracujemy także z dużymi spółkami giełdowymi. Dopływ środków finansowych sprawi, że będziemy mieli wszelkie potrzebne narzędzia aby czerpać jeszcze większe korzyści z już wypracowanej pozycji rynkowej, na czym zamierzamy się teraz skupić.” – tłumaczy Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes ViDiS.


Zobacz także:
Inwestycje, IPO, IPIS, Trend.biz, AII[ źródło artykułu: Bankier.pl, 15.02.2010 ]

« powrót